دکوراسیون داخلی

خدمات طراحی , بازسازی و دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

خلاقیت و پایبندی در عین ساختار شکنی با ساختارها در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ترکیبیست خلاقانه از رنگ ها و متریال که با چیدمانی موزون - منظور از موزون بودن در دکوراسیون داخلی اصلا پایبندی 10% به قواعد خاصی نیست بلکه نتیجه حاصله از ترکیب رنگ و نور و متریال های موجود در فضا باید به گونه ای باشد که به ایده آل های مورد نظر مشتری نزدیک باشد . گروه آی چوب با تجربه ای 10 ساله و رزومه ای درخشان میتواند ایده های بکری را در فضای شما پیاده سازی نماید

نقش پرده در دکوراسیون داخلی

میله های پرده ای که مماس با سقف باشند و پرده ای که با زمین در تماس باشد، باعث می شود پنجره ها کشیده به نظر آیند.  وجود این شومینه در اتاق یک نکته اتکا به وجود می آورد. نکته دیگری که این شومینه دارد این است که به راحتی قابل جدا شدن است یعنی حالت آن نیمه دایمی است، بنابراین اگر بخواهید این خانه را عوض کنید قابل جابجا شدن است .پوشاندن کف اتاق ها با این موکت قهوه ای شکلاتی باعث می شود حواشی اتاق در برابر رنگ دیوار معنایی برای خود بگیرند و خطوط تمیز و شیکی بوجود آید . این موکت دقیقا طبق ابعاد اتاق برش خورده است و به آسانی برداشته می شود .گامبرل برای این کار از یک میز پایه بلند ساده استفاده کرده و آن را به دیوار تکیه داده است. از این میز هم به عنوان میز کار و هم به عنوان میز نهارخوری دو یا سه نفره می توانید استفاده کنید .در یک فضای کوچک، این دو میز استوانه ای با فضای تو خالی که دارند بهترین گزینه هستند. در درجه اول به خاطر کوچک بودن حمل و نقل آنها آسان است و مزیت دوم آن مخفی کردن وسایل اضافی در داخل این میزهای گرد است .

 

دکوراسیون داخلی اتقاق خردسالان

وقتی یکی از بچه ها شروع به رشد می کند، مسئولیت آن نیز بالا می رود. مراقبت از کودک بالا می رود و اتاق جداگانه  می خواهد . به این منظور نیاز به یک طراحی جدید و تجهیزات جدید است. بنابراین، از طریق ایده های تزئین اتاق کودک نو پا شما می توانید با توجه به نیازهای خود قسمتی از این ایده ها یا همه آنرا طراحی کنید.همانطور که قبلا ذکر شد، مرحله کودک نو پا یک مرحله است که مسئولیت های بالا بر روی شانه پدر و مادر است. از آنجا که کودکان نوپا با خطرات همراه هستند، باید احتیاط خاص به اتاق او درنظر گرفته شود. شما می توانید این خطر را در محیط اطراف خود با ایده تزئین اتاق کودک نو پا،  کاهش دهید.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک و نوجوان

از آنجا که کودکان نوپا در مرحله رشد هستند،  نیاز به یک اتاق دارند که می تواند فضای کافی را برای رشد آنها فراهم کند. اتاق باید به گونه ای باشد که  چشم انداز آن به اندازه کافی از یادگیری طراحی شده باشد، و باید به گونه ای باشد  مجهز شده باشد که  هیچ خطر و یا آسیبی بچه را تهدیدنکند. شروع از رنگ مبلمان اتاق ، همه چیز در اتاق کودک نوپای شما بسیار حیاتی است، و ایده های تزئین اتاق کودک نو پا  شما را در تنظیم بهترین راه حل برای کودک شما کمک کند. در اینجا برخی از ایده های تزئین برای اتاق کودک شما بیان شده از آنجا که کودکان نوپا زمان بیشتری را بر روی زمین صرف  میکنند، قرار دادن فرش یک گزینه بسیار خوب است. توجه داشته باشید که فرش باید نرم باشد، چرا که زانوان کودک نوپا  بسیار نرم هستند و اگر فرش کمی خشن باشد، کودک شما ممکن است آسیب ببینید. فرش نرم به کودک نوپا. اجازه خواهد داد آزادانه در سراسر  اتاق حرکت کند .بستر و ارتفاع آن از عوامل مهم دیگری است که باید در نظر داشت . با توجه به ایده های تزئین اتاق کودک نو پا، ارتفاع از بستر نباید زیاد باشد. اگر تخت خواب بالا باشد، احتمال دارد که فرزند شما به پایین بیفتد. بلند شدن روی تخت یک سرگرمی واقعی برای او خواهد بود در صورتی که ارتفاع متوسط ​​نباشد . در عوض، ایده تزئین اتاق کودک نو پا نشان می دهد که ارتفاع باید پایین باشد، زیرا که او تمایل دارد به پایین آن بیاید .رنگ دیوارها را به سبک عکسها و پوستر با شعر حروف، اعداد و غیره انتخاب کرد، به طوری که کودک شما  شروع به یادگیری کند.. سعی کنید حداکثر فضای آزاد در اتاق کودک نوپای خود نگه دارید به طوری که او آزادانه بتواند بازی کند، بدون اینکه صدمه ببیند

 دکوراسیون داخلی سبز جنگلی

برای اینکه فضایی به زیبایی جنگلی در فصل پاییز داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از سایه‌های رنگی قهوه‌ای و سبز در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.برای اینکه فضایی به زیبایی جنگلی در فصل پاییز داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از سایه‌های رنگی قهوه‌ای و سبز در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. دیوارها به رنگ قهوه‌ای اسپرسو و تیره می‌باشد که در اولین نگاه چشم را به سمت رنگ سیاه گمراه می‌کند، البته بدون زبری و خشن بودن رنگ سیاه. همان طور که در تصویر می‌بینید وسایل بکار برده شده در فضا همگی روشن و نورانی می‌باشند، مانند میز سفید یا صندلی سفید و قاب آینه‌ای که با صدف‌های سفید رنگ پوشیده شده است. سعی شده است حتی از وسایل شیشه‌ای که نور را از بین نمی برند هم در حد امکان استفاده شود. برای اضافه کردن رنگ در فضا از یک کاسه نارنجی و یک کوسن رنگارنگ استفاده شده که فضا را از حالت خنثی و دلگیر خارج سازد. پرده زیبای مجلل سیلک بکار برده شده ترکیبی از دو رنگ اصلی در فضا می‌باشد. تنهای آرام از رنگ سبز، یک راه کاربردی برای افزودن مقداری رنگ پاییز به اتاقتان بدون استفاده از رنگ قرمز یا نارنجی می‌باشد. ترکیبی از رنگ سبز دیوار و پایه شیشه‌ای آباژور و اثاثیه‌ای با رنگ خنثی و مقداری رنگ طلایی در کنار گلدانی با برگ‌های طبیعی این فضای زیبا را ایجاد کرده است. یک کنسول سیاه رنگ در این اتاق کنتراست زیبایی را با فرش قرمز رنگ ایجاد کرده است. قرنیز پهن سفید رنگ، دیوار را از زمین جدا ساخته، به این ترتیب چشم در این قسمت استراحت می‌کند. آینه و کنسول و صندلی نقطه‌گذاری با رنگ سیاه رنگ در فضا می‌باشد که به فضا زیبایی خاصی داده است. وقتی تعدادی اسباب و اثاثیه با طرح‌های بسیار زیاد مثل گلدان‌های راه راه و یک قالیچه پر از طرح و رنگ در کنار هم قرار می‌گیرند، رنگی که برای دیوار انتخاب می‌شود، باید بسیار زیرکانه و با سلیقه صورت گیرد، تا زمینه‌ای خنثی برای عناصر زیبای بکار برده، شود. رنگ قهوه‌ای تیره نیرنگی بسیار زیبا برای خودنمایی وسایل می‌باشد. کف چوبی، میز بامبو، لبه سفید رنگ دیوار فضا را به خوبی تکمیل می‌کند.

رنگ آمیزی در دکوراسیون داخلی و تاثیر رنگ ها

 رنگ آمیزی با رنگ سبز جنگلی، عمق و پر مایه بودن را به اتاق می‌دهد و فضا را آماده‌ی قرار دادن وسایل سنتی می‌کند. در این اتاق نشیمن جفت شدن پرده با کاناپه و آباژور همگی با رنگ اکر فضا را برازنده ساخته است که در کنار کفی با رنگ چوبی روشن و میز و عناصر کوچک دیگر به رنگ سیاه زیباتر به نظر می‌رسد. پارچه مخملین کوسن‌ها نرمی و زیبایی رنگ اتاق را در فضا تکرار کرده است. این اتاق نهارخوری پرنور با رنگ سبز زنده رنگ‌آمیزی شده است. لبه کرم رنگ، یک گزینه عالی برای سقف آرام طلایی رنگ می‌باشد. پرده کرم رنگ و صندلی‌های روکش شده و قالیچه، رنگ را در فضا تکمیل می‌سازد. فریم دور کارهای هنری روی دیوار هم به رنگ دیوار انتخاب شده است و یک قفسه سیاه رنگ نور را در فضا متعادل می‌سازد. دیوار به رنگ شکلاتی در این اتاق نشیمن آرام و گرم، فضا را زیباتر و خودمانی‌تر ساخته است. چرم مبل و پارچه گرم و نرم و یک شومینه سنگی فضا را روستایی و دلنشین کرده که در کنار دو قاب از دو گیاه زیباتر شده است. این اتاق نشیمن با رنگ طوسی سنگی رنگ‌آمیزی شده است که یک انتخاب زیرکانه برای تغییر ماهرانه رنگ شومینه به کار برده شده، است. رنگ گرم چوب در برابر رنگ تیره چرم قهوه ای به نظر عالی می‌رسد و به فضا احساس یک کلبه دنج و گرم و نرم می‌دهد.

رنگ بندی و دکوراسیون داخلی حمام

 دیوارهای حمام و دکوراسیون داخلی حمام به رنگ گرم شتری و مقدار زیادی از رنگ گرم چوب تیره، فضای حمام را مجلل ساخته و حمام کردن در این وان بزرگ را، دلنشین کرده که در کنار پنجره‌ای بزرگ و دید کامل به منظره بیرون این زیبایی دو چندان شده است. طرح جالب و زیبای کاشی‌کاری کف با تن‌های متنوعی از رنگ قهوه‌ای فضا را تکمیل کرده است. قهوه‌ای شکلاتی و سبز روشن سیبی ترکیب بسیار زیبا و تر و تازه‌ای می‌باشد. قاب سفید رنگ پرکار، در واقع به خوبی در زمینه‌ای ساده و یکدست قرار گرفته است.

 نقش گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

انگار بهار كه می‌شود هر روز باد در گوش ردیفی از گل‌ها ترانه روییدن می‌خواند، كه فردا نوبت شماست؛ پس بدرخشید! این درخشیدن البته تا حدودی زیادی به نگهداری درست و دقیق ما از آنها بستگی‌دارد و هر چه این گل‌ها و جوانه‌ها لطیف‌تر باشند باید بیشتر مراقب‌شان باشیم. از بین گل‌های بهاری چند تا گل اصلی هستند که این روزها هم بیشتر در گل فروشی‌ها می‌بینیم

استفاده از گل سوسن باستانی در دکوراسیون داخلی

سنبل از خانواده سوسنی‌ها و یك گل پیازی است. سنبل از آن جمله گیاهانی است كه بهار را نوید می‌دهد و گل افشانی‌ آن درست در روزهای آغاز بهار است . از نیمه اسفند تا اواخر فروردین در گلفروشی‌ها چشم را می‌نوازد و به رنگ‌های سفید و قرمز و آبی و بنفش و صورتی و زرد دیده می‌شود. سنبل خیلی از آب افشانی روی برگ‌هایش لذت می‌برد .

پس از اینكه گلدهی سنبل تمام می‌شود، یك پیاز در داخل گلدان انتظار توجه شما را دارد. اگر می‌خواهید سال بعد هم از این پیاز سنبلی داشته باشید، آن را در خاك باغچه یا گلدان بزرگ‌تر بكارید و اجازه بدهید تا رشد كند و برگ‌ها بتوانند پیاز را برای سال بعد تغذیه كنند. معمولا خود پیاز با خشك كردن برگ‌ها اعلام می‌كند كه وقت استراحت رسیده است و زمان بیرون آوردن پیازها از خاك است. اگر پیاز به خوبی توسط برگ‌ها تغذیه نشود، ممكن است دو سالی طول بكشد كه بتواند دوباره گل بدهد. بهترین خاك برای پرورش سنبل كه پیاز دارد، مخلوطی از شن نرم ساحلی همراه با تركیبی از تورب و كود گاوی است .

استفاده از گل پامچال در دکوراسیون داخلی

این گل رطوبت‌دوست است و نباید خشكی بكشد و باید به‌طور منظم آن را آبیاری كرد. به محض اینكه بوته پامچال خشكی بكشد، گلدهی در آن قطع می‌شود . البته منظور این نیست كه بیش از اندازه به آن آب بدهید بلكه باید هر روز و به اندازه‌ای كه خاك گلدان مرطوب شود بدون اینكه آب از زیر گلدانی بیرون بزند، آبیاری شود .نور مستقیم در بهار همراه با دمای مناسب و خنكای هوا، می‌تواند شرایطی را مهیا كند كه رشد خوبی را طی كند اما با فرا رسیدن تابستان باید آن را از نور مستقیم خورشید محافظت كرد. نور خورشید می‌تواند گل‌ها را بسیار بی‌رنگ و حال كند و باعث ریزش آنها شود همین‌طور باعث سوختگی حاشیه برگ‌ها هم می‌شود. پامچال معمولا محلی را دوست دارد كه نیمه‌سایه باشد .

دکوراسیون داخلی و استفاده از گل لاله

اگر می‌خواهید روزهای بیشتری گلدان گل لاله حفظ شود، آن را به مكان سردی كه نور مستقیم ندارد منتقل كنید. اگر بارها سعی كرده‌اید تا پیاز لاله را به گل بنشانید و موفق نشده‌اید، نگران نباشید این كار خیلی ساده‌ای نیست و معمولا در گلخانه و تحت شرایط رطوبتی و دمایی خاص با میزان نوردهی ویژه انجام می‌شود. به همین دلیل است كه گل‌های محصول گلخانه خیلی درشت‌تر و خوشرنگ و آب‌تر هستند. اگر می‌خواهید بعد از تمام شدن گل‌های لاله از پیاز آن برای سال بعد استفاده كنید، نباید برگ‌های آن را ببرید و تا زمانی‌كه برگ‌ها خود بخود خشك شوند، به گلدان‌ها آب بدهید .وگرنه پیازها ناقص می‌مانند و چون رشد كامل خود را طی نمی‌كنند، دیگر پیاز مناسبی برای سال بعد نخواهند بود. بعد از زرد شدن برگ‌ها، دیگر به پیاز آب ندهید. حوالی تیرماه كه برگ‌ها زرد می‌شوند، پیازها را از خاك در بیاورید و اجازه بدهید چند روزی در سایه خشك شوند. بعد می‌توانید در روزنامه‌ای بپیچید و تا مهر ماه كه زمان كاشت پیازها می‌رسد، در جای خنك و خشك قرار دهید. خاك گل‌های پیاز‌دار همیشه خاك سبكی است. اگر پیاز لاله دارید بهتر است از مخلوط خاك سبك شنی و كود پوسیده استفاده كنید. البته بهتر است یك سال در میان پیاز در باغچه و گلدان كاشته شود. ساقه لاله در هوای سرد‌تر معمولا بلند‌تر می‌شود .اگر می‌خواهید یك دسته خوشه گندم تهیه كنید و ساقه‌های آن را به اندازه گلدان‌تان كوتاه كنید. بعد خوشه‌ها را دو روز توی آب خیس كنید و توی این مدت چند بار آبش را عوض كنید. بعد گلدان را پر از آب كنید و خوشه‌ها را در آن قرار دهید، سپس تمام قسمت‌های آن را از بالا تا پایین با پارچه نمدار نخی بپوشانید روزی پنج، شش بار باید روی آن را آبپاشی كنید. بعد از سه چهار روز جوانه‌ها دیده می‌شوند. هر وقت خوشه‌ها سبز شدند پارچه را برداشته و فقط روی خوشه‌ها را با اسپری، همیشه مرطوب نگه دارید .

استفاده از سیندژ گیاهی یا گل جزایر قناری  در دکوراسیون داخلی

سینره یا سینرر گیاهی اهل جزایر قناری است. به خاطر خرمن بزرگ گلی كه معمولا تمام گلدانش را دربر می‌گیرد، كمتر كسی به برگ‌های قلبی شكل بزرگش دقت می‌كند. بهترین رشد و نمو و گلدهی را در سال اول دارد. به‌طور معمول همه بعد از گلدهی آن را دور انداخته‌اند اما بهتر است بدانید اگر بتوانید دوره بی‌گلی آن را تحمل كنید می‌تواند تا دو سال در گلدان بماند و گل بدهد . این گل تقریبا به‌جز رنگ زرد در بقیه رنگ‌ها دیده می‌شود .با بذر تكثیر می‌شود و از زمان كاشت بذرش تا گلدهی مدت زمانی حدود 6 تا 9 ماه لازم دارد. سینره به‌طور كلی هوای سرد را می‌پسندد. تابش مستقیم آفتاب را دوست ندارد و باید آن را هر روز و در مقدار كم آب داد. پیشنهاد می‌كنیم در دمای كمتر از 13 درجه با رطوبت بالا و در معرض آفتاب نگهداری شود. این گل بسیار زیاد در معرض هجوم حشراتی مثل شته و كنه است اما به خاطر عمر كوتاه گل‌هایش چندان نیازی به سم‌پاشی ندارد

یک روزه دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید

اگر محیط خانه برایتان یکنواخت شده است، برای تنوع مجبور نیستید کل دکوراسیون را تغییر دهید. با روش‌های زیر، در کمتر از یک روز و حتی یک ساعت تفاوت زیادی ایجاد کنید.روکش صندلی‌ها را عوض کنیداگر از ظاهر صندلی‌ها خسته شده‌اید، رویه آن‌ها را عوض کنید.صندلی را سرو ته کنیدمیخ پرچ‌های صندلی را درآورید تا تشک صندلی از چارچوب آن جدا شود. چارچوب صندلی را به دقت تمیز کنید. در صورت خط و خش بودن، آن را با پلیش، لکه‌گیر یا کمی رنگ بپوشانید. چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود. سپس براق کننده بزنید.تشک صندلی را برعکس روی پارچه جدید قرار دهید. از منظم بودن پارچه مطمئن شوید.صندلی را به حالت اول قرار دهید. تشک را در جای خود بگذارید و آن را به صندلی پرچ کنید.روی صندلی یا کاناپه چند کوسن جدید بگذاریدخیلی راحت یک صندلی یا نیمکت یکنواخت و خسته‌کننده را با چند کوسن با رنگ و طرح متنوع جدید جلوه دهید.به اطراف دقت کنید چه چیزی مورد نیاز است. رنگ خاص؟ طرح شاد یا طرح ملایم؟سری به مغازه‌هایی که دارای اجناسی با قیمت مناسب هستند، بزنید و وسایل دکوری تهیه کنید.یک جفت کوسن نمایی خاص به اتاق شما می‌دهد. همچنین به دنبال یک جفت بالش با رنگ یکسان ولی طرحی متفاوت باشید.سعی کنید بالش‌ها دارای منگوله، حاشیه، مهره‌دار و مخملی باشند. به یاد داشته باشید این بالش‌ها جلوه‌ای خاص به اتاق می‌دهند.با قرار دادن بالش‌های جدید روی مبل و ترکیب‌های مختلف، متوجه تغییر قابل توجه در فضای خانه خواهید شد.اگر می‌خواهید به خانه رنگ و لعاب جدیدی بدهید، برای جلب توجه می‌توانید فقط یک دیوار را با متضاد رنگ کنید.می‌توانید هر کدام از دیوارها مثلا دیوار بالای تخت را رنگ متضاد یا بالای وان را رنگ ملایم بزنید. دیوار پشت بوفه اتاق غذاخوری یا یکی از دیوارهای بلند هال یا حتی آخرین دیوار یک آشپزخانه مستطیل هم مناسبند.


نقاشی چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارد

یک غلطک نقاشی تنها چیزی است که برای رنگ کردن نیاز دارید. به دستور روی قوطی رنگ توجه کنید. بگذارید رنگ خشک شود سپس مبلمان را به حالت اول برگردانید. از حلقه‌هایی با هر جنس آهن، کروم و غیره استفاده کنید. آن‌ها را از بالا به اطراف تخت آویزان کنید و پارچه‌ای بزرگ دور تا دور تخت بکشید.هر چهار طرف را با پارچه پهن سجاف نمایید. سعی کنید پارچه به اندازه کافی بلند باشد تا در مواقع لزوم بتوانید آن را به طرف بالا تا بزنید.می‌توانید از یک تخته به عرض تخت خواب که آن را با پارچه هماهنگ پوشانده‌اید، برای دیوار بالای تخت استفاده کنید.محیط های اداری و فضای کاری از تجهیزات متفاوتی  استفاده میکنند تا بتوانند بخشی از کار روزانه خود را از طریق این وسایل و تجهیزات انجام دهند. برخی از افراد هم بخشی از کار و فعالیت خود را در منزل انجام میدهند و یا اینکه یک اتاقی را در منزل به انجام کارهای اداری خود اختصاص میدهند. البته کار کردن در منزل متفاوت با کار در محیط کاری است. فضای اداری و کاری هم مثل فضای منزل نیاز به طراحی و دیزاین دارد با توجه به اینکه ساعاتی از روز را در محیط کار به فعالیت میپردازیم بنابراین طراحی زیبا و حرفه ای میتواند در روحیه ی کارمندان تاثیر گذار باشد.


 

دکوراسیون داخلی 2015

دکوراسیون داخلی اداری 2015

برای دیزاین و طراحی یک محیط اداری باید بیش از همه سعی کنید این محیط را رسمی و در عین حال با خلاقیت و نوآوری طراحی کند. تفاوتی ندارد که این فضا کوچک باشد یا بزرگ باید سعی کنید به گونه ای این فضا را طراحی کنید که در عین مجهز بودن به همه ی امکانات با ورود مشتریان به این فضا انرژی مثبت و احساس خوب ایجاد شود.وقتی که مشتریان یا دیگر همکاران شما در تجارتهای مختلف وارد فضای کاری شما میشوند در ابتدا طراحی محیط و جذابیت های آن مورد توجه خواهد بود بنابراین باید به دیزاین محیط کاری به اندازه ی دیزاین منزل توجه کنیم. برای طراحی یک فضای خوب کاری حتما استفاده از وسایل گران قیمت لازمه ی زیبایی محیط نخواهد بود بلکه بیش از همه باید طوری فضای کاری را طراحی کنید که هم در کارمندان و هم در مشتریان حس خوبی ایجاد کند. بنابراین چند راهکار ساده و خوب میتواند به طراحی یک محیط کاری کمک کند.نور کافی یکی از مهمترین نکاتی است که یک فضای کاری به آن نیاز دارد مخصوصا زمانی که فضای کاری شما پنجره ی کمتری دارد و نور طبیعی کمتری وجود دارد باید سعی کنید که فضا را روشن نگه دارید البته استفاده از نور طبیعی بسیار بهتر خواهد بود تا انجام کارهای و فعالیت های روزانه در فضای کاری با وجود نور کافی آسان تر باشد.

تاثیر میز و صندلی در دکوراسیون 2015

اغلب میز و صندلی هایی که در فضای کاری استفاده میشوند مخصوص اداره ها هستند اما خوب است برای مشتریان خود و یا افرادی که به شرکت شما مراجعه میکنند یک بخش ورودی را در نظر بگیرید و از مبل یا صندلی راحتی استفاده کنید تا پذیرایی از مشتریان راحت تر باشد و بیشتر آنها را جذب کند. میز و صندلی را که در فضای کاری استفاده میکنید با دیگر صندلی ها در اتاقها یا قسمت های دیگر از لحاظ رنگ و طراحی هماهنگ کنید تا محیط کاری شما زیبا تر باشد.رنگها نقش مهمی در ایجاد انرژی مثبت در یک فضای کاری دارند سعی کنید ترجیحا از رنگ های ملایم استفاده کنید و رنگهایی که از خود نور تولید میکنند مثل لیمویی، سفید و رنگ های روشن که برای دیوارهای فضا میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. هر چقدر که بیشتر از رنگهای ملایم استفاده کنید فضای کاری شما بزرگتر جلوه میکند.در تمامی فضاهای کاری از لپ تاپ، دستگاه فکس و... استفاده میشود اما خوب است که این تجهیزات را به روز کنید تا استفاده از آنها و کاربرد آنها بیشتر شود و هم اینکه بتوانید بیش تر از قبل از آنها استفاده کنید. خوب است که از جدیدترین وسایل و تجهیزات در محیط کاری خود استفاده کنید تا میزان کیفیت کار شما هم افزایش یابد.در ایوان هایی که نور خورشید به آنجا می تابد بهتر است از وسایلی استفاده کنید که غالبا به رنگ خاکستری می باشند و صندلی هایی که در این ایوان می گذارید بهتر است با رنگ مبلمان مربوط به اتاق این ایوان یکرنگ باشند تا در نهایت گویی فضای بیرونی جزئی از فضای داخلی آن اتاق شده است و یک منطقه ای واحد را به وجود آورده اند. در نهایت با این کار جایی بسیار راحت رابرای استراحت و چرت زدن فراهم کرده اید .

طراحی فضای باز - دکوراسیون فضای باز

در یکی از اتاق ها مبلمانی به رنگ صورتی بسیار روشن قرار داده و سپس در داخل ایوان آن انواع گل ها و گیاهان و درختان زیبا را قرار داده و یک دست صندلی چوبی داخل این ایوان می گذاریم و صحنه ای زیبا توام با آرامش را به وجود می آوریم .برای این ایوان بسیار بزرگ و باریک باید صندلی هایی را به صورت تک تک در گوشه های آن قرار داده و بالش های سیاه رنگی را روی آنها بگذاریم.ایوانی که برای این کار استفاده می شود بهتر است نور زیادی داشته باشد. بهتر است از صندلی های بسیار سبک وزن استفاده کنید که به راحتی به جاهای مختلف ایوان قابل انتقال باشند .این ایوان بزرگ در یک فضای باز بسیار وسیع واقع است که منطقه ای مناسب برای استراحت و سرگرمی می باشد و بهتر است در این ایوان یک سرویس میز ناهارخوری و مبل و صندلی هایی زیبا قرار دهید و از خوردن غذا در این مکان لذت ببرید. فضایی مناسب برای روزهای تابستانی که با کنار زدن پرده ها می توانید این نور و روشنایی را به فصای داخلی اتاق ها هم برسانید .

طراحی داخلی ایوان , بالکن و فضای باز در سال 2015

ایوانی از خانه را در نظر بگیرید و در آن دو صندلی فلزی بسیار راحت با بالش هایی بزرگ و نرم روی آنها تهیه کنید و این مکان را به اعضای کوچک تر خانواده و فرزندان اختصاص دهید .این ایوان زیبا به فضای بیرونی و حیاط خانه مشرف است و قرار دادن مبلمانی مجهز به بالش های گرم و نرم و بالش های رنگی در آن پیشنهاد می شود . گردش هوا در این فضا بسیار مناسب می باشد که با آویزان کردن لامپ و وسایل خنک کننده از سقف می توانید شبها از نشتن در این مکان لذت ببرید .یوانی از خانه را در نظر بگیرید و سپس مبلمانی بسیار زیبا با روکش های راه راهی شکل در آن قرار دهید و در نهایت این فضا را آنچنان زیبا طراحی کنید که مکانی مناسب برای پذیرایی از مهمانان خاص و ویژه باشد .قرار دادن مبلمان شیک و مدرن در این مکان می تواند حس کلاسیک و مدرن بودن را به این فضا وارد کند. یک نقاشی کوچک آویزان شده در بالای شومینه باعث می شود حس زیبای آرامش به این مکان انتقال یابد . بهتر است از رنگ صورتی بسیار زیبا برای بالش های روی این مبلمان استفاده شود .در این ایوان باریک از مدل های ستنی بهره گرفته ایم .شومینه ای زیبا را در آن ساخته و سپس صندلی هایی به مدل سنتی در این ایوان قرار داده و تمامی دیوارهای آن را با آجر درست می کنیم تا به سبک سنتی نزدیک تر شود .این ایوان بزرگ و باریک به عنوان یکی از فضاهای بسیار بزرگ و دنج در نظر گرفته می شود که همیشه و مخصوصا در فصل تابستان بسیار قابل استفاده می باشد و گذر اهالی این خانه بسیار به این فضا خواهد افتاد و با قرار دادن مبلمانی سفید رنگ و راحت می توانید آرامش را به خانه اتان آورده و از نشتن در این مکان لذت ببرید.بهتر است به سقف آن هم یک خنک کننده آویزان کرده تا به گردش هوا به صورت مناسب کمک کند .در نظر گرفتن ایوان کوچکی از خانه و قرار دادن یک سرویس میز ناهارخوری بسیار کوچک و جمع و جور در آن برای لذت بردن از خوردن یک وعده غذایی در روزهای زیبای فصل تابستان در این فضا و مکان بسیار مناسب می باشد.بهتر است از صندلی های چوبی استفاده شود تا تاثیر بیشتری داشته باشد

طراحی فضای باز - دکوراسیون فضای باز

در یکی از اتاق ها مبلمانی به رنگ صورتی بسیار روشن قرار داده و سپس در داخل ایوان آن انواع گل ها و گیاهان و درختان زیبا را قرار داده و یک دست صندلی چوبی داخل این ایوان می گذاریم و صحنه ای زیبا توام با آرامش را به وجود می آوریم .برای این ایوان بسیار بزرگ و باریک باید صندلی هایی را به صورت تک تک در گوشه های آن قرار داده و بالش های سیاه رنگی را روی آنها بگذاریم.ایوانی که برای این کار استفاده می شود بهتر است نور زیادی داشته باشد. بهتر است از صندلی های بسیار سبک وزن استفاده کنید که به راحتی به جاهای مختلف ایوان قابل انتقال باشند .این ایوان بزرگ در یک فضای باز بسیار وسیع واقع است که منطقه ای مناسب برای استراحت و سرگرمی می باشد و بهتر است در این ایوان یک سرویس میز ناهارخوری و مبل و صندلی هایی زیبا قرار دهید و از خوردن غذا در این مکان لذت ببرید. فضایی مناسب برای روزهای تابستانی که با کنار زدن پرده ها می توانید این نور و روشنایی را به فصای داخلی اتاق ها هم برسانید

اشتباهات دکوراسیون داخلی 2015

متاسفانه بعضی از اشتباهات در دکوراسیون های منازل به دلیل تکرار زیاد به اتفاقی عادی تبدیل شده است در حالی که اشتباه همیشه اشتباه است .لازم نیست حتما شیک ترین و مجلل ترین وسایل را برای خانه تان بخرید تا از نشستن در خانه تان لذت ببرید و در آن احساس آرامش داشته باشید. شاید برای تان پیش آمده باشد که وارد خانه ای شده باشید که در لحظه ورود، شیک بودن وسایل آن جا شما را میخکوب کرده باشد، اما با گذشت چند لحظه، از نشستن در آن جا احساس آشفتگی و بی قراری کرده باشید و برعکس وارد خانه ای شده باشید که وسایلش لوکس نبوده، اما از نشستن در آن خانه احساس خوبی به شما دست داده باشد. متاسفانه بعضی از اشتباهات در دکوراسیون های منازل به دلیل تکرار زیاد به اتفاقی عادی تبدیل شده است در حالی که اشتباه همیشه اشتباه است. اعمال بعضی تصمیمات در دکوراسیون منازل، باعث می شود که همه تلاش و زحمات خانم خانه بی اثر شود و اعضای خانواده و مهمانان از دکوراسیون خانه راضی نباشند. نشریه منزل به بعضی از این اشتباهات رایج و مهم اشاره کرده است که توجه به آن ها، ضروری به نظر می رسد.نصب تابلو در ارتفاع بالا یکی از اشتباهات رایج دکوراسیونی که به شدت ناپسند و مخرب است، نصب قاب و تابلوهای تزیینی روی دیوار در ارتفاعی نامناسب و بیش از حد بلند است. توجه داشته باشید زمان نصب تابلوها، مرکز قاب باید ملاک ارتفاع باشد نه لبه پایینی قاب.

نقش تابلو ها در دکوراسیون داخلی 2015 و اشتباهات دکوراسیون داخلی

در واقع تابلوها و قاب ها باید به گونه ای روی دیوار نصب شوند که بدون حرکت گردن افراد و بالا بردن سر به راحتی دیده شوند.شکی در این نیست که کفپوش هایی مانند پارکت، لمینت، سنگ و سرامیک، زیبا و کاربردی است، اما قالیچه ها علاوه بر زیبایی قابل توجهی که به دکوراسیون ها می افزایند تا حدی جاذب اصوات مزاحم نیز هستند و از این رو به محیط، آرامش بیشتری می دهند؛ بنابراین توصیه می شود در بخش های مختلف خانه، حداقل از یک قالیچه استفاده کنید.از حساس ترین اقدامات برای جذاب تر کردن دکوراسیون یک محیط، ترکیب مناسب و اصولی طرح ها و الگوها با یکدیگر است؛ برای مثال دو طرح گل دار یا 2 طرح چهارخانه متفاوت در کنار هم، هرگز ترکیب زیبا و چشم نوازی ایجاد نمی کنند؛ بنابراین همیشه سعی کنید طرح هایی را در دکوراسیون استفاده کنید که با یکدیگر متفاوت باشند. همچنین حتما یک طرح ساده را نیز به میزان قابل توجهی در ترکیب طرح های مختلف منزل تان بگنجانید تا تعادل لازم برقرار شود و احساس آرامش بیشتری در خانه تان احساس کنید.

افزودن و تریکب رنگ در دکوراسیون داخلی 2015

برای افزودن رنگ به دکوراسیون، ابتدا از عناصری همچون کوسن های مبل یا کلاهک آباژور استفاده کنید و پس از بررسی دقیق نتیجه کار و رضایت از آن رنگ ها، تدریجا افزودن رنگ را به دکوراسیون منزل تان گسترش دهید. به طور قطع در دکوراسیون هر محیط برای جذابیت بیشتر باید حداقل 20 درصد از رنگ های موجود به اندازه کافی شاد باشد تا احساس سرزندگی در خانه تان شکل بگیرد.

حذف یا استفاده از قالیچه در دکوراسیون داخلی 2015

همان طور که گفتیم حذف کلی قالیچه از دکوراسیون یک منزل، یک اشتباه بزرگ دکوراسیونی است، اما اشتباه بزرگ تر از آن، انتخاب و استفاده از قالیچه ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک است؛ برای مثال قالیچه ای که زیر میز غذاخوری قرار می گیرد باید به اندازه ای باشد که وقتی صندلی ها عقب کشیده می شود، حتما دو پایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته اند، روی قالیچه باشد..............و جام جم آنلاین نیز در این باره می نویسد همان طور که لباس بسیار گشاد یا بسیار تنگ مناسب نیست مبلمان نیز باید متناسب با اندازه اتاق انتخاب شود. بنابراین همیشه قبل از خرید مبل، فضای سالن خود را تخمین بزنید و در نظر بیاورید که در کدام قسمت ها مایل به قرار دادن مبلمان هستید. از طرف دیگر، سعی کنید مبلمان را دقیقا در فضایی از منزل خود در کنار دیگر اشیا مجسم کنید و تنها به ظاهر زیبای آن در کنار اشیای دکور مغازه توجه نکنید.آینه به دلیل انعکاس نور و تصویر، وسیله ای است که در فضاهای کوچک جادو می کند و تاثیر بسیار زیادی بر بزرگنمایی فضا دارد، بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون به خصوص در یک فضای کوچک، مسلما یک اشتباه بزرگ است.همچنین توصیه می کنیم آینه را جایی قرار دهید که میزان بیشتری نور برای انعکاس به آن برسد تا تاثیر حضورش را بیشتر احساس کنید.به  هم ریختگی و شلوغی فضا نه تنها سبب تخریب جلوه دکوراسیون می شود بلکه افراد در آن فضا زندگی پر استرس و نا آرامی را تجربه می کنند. لازم نیست همه وسایلی را که احساس می کنید زیبا هستند در دکوراسیون خانه تان جا دهید چراکه ممکن است باعث شلوغی بیش از حد شود. به طور کلی، هرچه دکوراسیون خانه شما خلوت  تر باشد، جلوه آن زیبا و آرامش  بخش  تر خواهد بود.

نقش راحتی در دکوراسیون داخلی

بعضی افراد در هنگام انتخاب وسایل منزل فقط به زیبایی آن توجه می کنند و اصلا به این نکته که وسیله انتخابی آن ها شاید زیبا باشد، اما برای استفاده روزمره مناسب نباشد، توجهی ندارند؛ برای مثال در اتاق نشیمن علاوه بر زیبایی مبلمان، باید به راحتی آن ها هم دقت داشت؛ زیرا یک مبل سفت هرگز مناسب یک گفت و گوی طولانی نخواهد بود و باعث احساس ناراحت کننده ای در بین اعضای خانواده و مهمان ها خواهد شد.شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که حس می کنند خانه شان آن طور که دلشان می خواهد زیبا نیست، ولی با وجود این نمی دانند برای زیبا شدن خانه شان باید چه کار کنند. توصیه ما این است که فهرست برخی عادت های بد در طراحی منزل را ملاحظه کنید. شاید با کنار گذاشتن این عادت ها بتوانید در سبک زندگی و دکوراسیون خانه تان تحولی مثبت ایجاد نمایید.خلاقانه تر عمل کنیدشاید شما خلاقانه و فراتر از چارچوب های ذهنی تان فکر نمی کنید. قبل از خرید هر چیز از خود بپرسید آیا می توانم شبیه این وسیله را خودم به طور خلاقانه، خاص تر و متفاوت بسازم؟ دقایقی را به فکر و نگاه کردن از دریچه ای دیگر اختصاص دهید. نباید اولین و ساده ترین فکری را که به ذهن تان خطور می کند دنبال کنید. بدین ترتیب به خلاقیت تان اجازه خودنمایی می دهیددنبال تقلید نباشید درباره طراحی منزل یکی از بهترین تمجیداتی که می توان شنید، این است که میهمان به محض ورود به منزل تان به شما بگوید «کاملا مشخص است که این خانه شماست». این عبارت به این معناست که شما در طراحی خانه به حس و سلیقه شخصی خود رجوع کرده و خانه ای ساخته اید که کاملا با روحیات تان سازگار است. چنین خانه ای نه تنها منحصر به فرد است بلکه تاثیر روانی مثبتی بر شما می گذارد و حسی از قدرت در شما بروز می کند که نشان می دهد سعی نمی کنید شبیه شخص دیگری باشید.

ایده های دکوراسیون داخلی 2015

قبول داریم دل کندن از وسایل و مبلمان بدون استفاده چندان کار ساده ای نیست، اما بهتر است وابستگی خود را به این وسایل کم کنید؛ زیرا دیگر پاسخگوی نیاز شما نیستند. مبلمان بدون استفاده یا وسایلی را که دیگر مورد پسندتان نیست بفروشید یا به دیگران ببخشید. حتی اگر برای جای خالی اش تدبیری به ذهن تان نرسد از خالی شدن گوشه ای از خانه نترسید؛ زیرا ذهن تان را برای ایده های جدیدتر و بهتری باز می گذارد.شما باید به طور ماهیانه یا حداقل سالانه، بودجه ای را برای تغییر دکور یا خرید لوازم دکوراتیو یا کاربردی و مواردی از این قبیل، اختصاص دهید. بهتر است هر از گاهی سر کیسه را شل کنید و دستی به سر و روی محل زندگی تان بکشید. از محدودیت های ذهنی تان بکاهید تا ظاهر، سبک، رنگ و کارکردهای جدید را برای بهبود سبک زندگی تان به کار بگیرید.این سبک سال های سال است که به چشممان نیامده، اما امسال مجبور به انتخاب رنگ نقره ای و استیل برای فلزآلات و چراغ های خود نیستیم . چرم و پوست گاو یکی از بافت های محبوب و ایده آل 2015 است. از این بافت می توانید در بالش، قالیچه، پتو و حتی از تکه ای از آن به عنوان اثری هنری بهره بگیرید . استفاده از کاغذدیواری بار دیگر رواج گسترده ای یافته است، و در سال جاری نیز تنوع بافت و رنگ و نقوش بی سابقه ای خواهد داشت . آبی یک رنگ بسیار محبوب است و تناژ های مختلف آن بخصوص در ترکیب با قرمز مارسالا (قرمز آجری) رنگ منتخب شرکت پانتون، پالت رنگی بسیار محبوب و متعادلی ایجاد می کند. از این رنگ می توانید در اکسسوار، پرده و پارچه و کوسن، ظروف، دیوار و هر جایی که در مخیله می گنجد استفاده کنید. این رنگ را در سال جاری زیاد خواهید دید عناصر مدرنعناصر مدرن بار دیگر در دکوراسیون 2015 ظاهر می شوند. از معماری تا مبلمان، شاهد یکی از بزرگترین سبک های طراحی 2015 هستیم  طرح و نقش گلداربافت ها و طرح های گلدار نه تنها در دکوراسیون داخلی، بلکه در طراحی پوشاک و مد نیز رواج یافته است. در 2015 شاهد رواج بیشتر بافت و نقوش گلدار خواهیم بود   چوب هایی با رنگ روشن تردر 2015 رواج چوب هایی روشن تر و سبک تر به مراتب بیشتر از 5 سال گذشته خواهد بود. چوب بلوط و گیلاس، از نظر استقامت و کیفیت بالا، رنگ و زیبایی انتخاب های برتر خواهد بود. این رنگ حداقل تا 5 سال آینده رواج خواهد داشت  پرده های حریریپرده های سبک، شفاف و روشن در 2015 بیشتر به چشمتان خواهد آمد. خوشبختانه تهیه آن بسیار ساده است. این پرده نور بیشتری به خانه می آورند و تاثیر بهتری در روحیه شما خواهند گذاشت .  بافته های سنتی و قومیانواع فرش، پارچه، بافته ها، روکش مبلمان و چاپ با نقوش قومی و سنتی در 2015 محبوبیتی تازه می یابد .    رنگ های متنوع، تند و درخشاندر 2015 بجای تم رنگی واحد و یکدست شاهد تنوعی وسیع در طرح و رنگ و رنگ های زنده و شاد خواهیم بود

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی سیستم حمام

طراحی دکور مانند هنر است که با هر کسی یک جور حرف می زند. بعضی ها دوست دارند در طراحی دکور منزلشان جسارت به خرج دهند، رنگ ها را ترکیب کنند و از بافت ها و پارچه های مختلفی استفاده کنند و بعضی ها سادگی، خطوط راست و مبلمان مدرن را دوست دارند.استایل شما هرچه باشد، طراحی داخلی باید هویت داشته باشد. فضاها و اتاق های زیر را ببینید و به چیزی که آنها را متفاوت کرده دقت کنید. هر دکور خوبی ویژگی خاصی دارد که آن را از اتاق های دیگر متمایز می کند.خطوط شیک و جنس های جالب به این اتاق ظاهر جذابی داده اند. کتابخانه کف تا سقف دیواری متالیک دارد که پس زمینه آن را تشکیل داده و نقطه ای کانونی بوجود آورده است. هر تکه از مبلمان به رنگ و پارچه ای متفاوتی روکش شده است که همه با هم هماهنگی دارند.طراحی متقارن این اتاق نشیمن فوراً توجه بیننده را به سمت کاغذ دیواری سقف و تزئینات آن جذب می کند. پاراوان های انتهای اتاق فضا را متعادل کرده اند و نگاه را به سوی تابلوی نقاشی بالای شومینه منعطف می کنند.با آنکه میز مشکی شیک و مدرن و آباژور روی آن، در اولین نگاه توجه بیننده را جلب می کنند، ولی آنچه این اتاق را زیبا کرده، کنتراست بین صندلی ها و چهارپایه گورخری است. آینه بلند باعث شده که ارتفاع اتاق بیشتر دیده شود و وجود رنگ زرد در اتاق به آن حالت شاد، دلباز و روشنی داده است.  هارمونی - تن های ملایم رنگ سبز در این اتاق حالت صمیمی و زیبایی به آن داده اند. سقف به رنگ هلویی نقاشی شده است و نقطه کانونی توجه، کاغذ دیواری اتاق است. تخت های سفید شبیه به هم با سایه هایی از رنگ های آبی و سبز هارمونی خوبی با وسایل دیگر اتاق دارند.اتاق های کوچک باید مانند جعبه جواهرات دکوره شوند تا شلوغ و تنگ به نظر نرسند. کاغذ دیواری و آباژورهای سرخابی در انتهای این اتاق فوراً توجه بیننده را جلب می کنند و باعث می شوند که اتاق جادار تر به نظر برسد. رنگ خنثی و تختخواب و بالش های نرم به فضای اتاق خواب حالت راحتی بیشتری داده اند.علیرغم آنکه همه کاشی های این سرویس بهداشتی و حمام سفید هستند و سقف آن با رنگ مشکی پایین تر به نظر می رسد، ولی سعی شده تا با رنگ های جسورانه به آن جلوه داده شود. پرده نارنجی، لوله ها و شیرآلات طلایی، کتابخانه و ساعت، همه چیزهای مدرنی هستند که در کنار چیزهای سنتی قرار گرفته اند.این حمام بچه برای آنکه شادتر به نظر برسد، نیازی به دیوارهای رنگی ندارد. وسایل رنگی سبز و زرد و نارنجی و صورتی به آن ظاهر شاد و پرنشاطی داده اند بدون آنکه جنبه کلاسیک فضا از بین برود. ترکیب آینه های گرد و قالی های کوچک گرد، هارمونی دلنشینی داردمبل های بزرگ و راحتی در این اتاق شیک با دو صندلی روبرو، هماهنگی رنگی خوب و یکپارچه ای دارند. دیوار آجری تمام سفید، پرده های تمام قد و شومینه هم نقاط کانونی این اتاق هستند.

 

 

جهیزیه

عروس

جهاز